تبلیغات
ارتباط آبی - برخی رستوران‌های مشهور دنیا
 
ارتباط آبی
نوشتارهایی به رنگ آبی ...
درباره وبلاگ


به نام خالق آسمان آبی ...
وبلاگ ارتباط آبی در نظر دارد آنچه را که می تواند نسبت به ایجاد نقش و جایگاه انسانها در هر شرایط زندگی و شغلی که با هر فرهنگ و رنگ باشد ارتباط برقرار کند.

مدیر وبلاگ : علیرضا فیضی
نظرسنجی
نظر شما در مورد این وبلاگ چیست؟


سفر نیازمند لحظاتی متفاوت است و یكی از این لحظات متفاوت می‌تواند حضور در یك مكان استثنایی و لذت بردن از غذاهای جدید باشد. برای ما ایرانیان، سفر بدون مزه كردن غذاهای محلی مقصد بی‌معنی است، اما گاهی بعضی از رستوران‌ها را نه به‌خاطر غذاهایشان بلكه به خاطر محیط و ویژگی‌های محلی و شرایط خاصشان انتخاب می‌كنیم
.
در حقیقت رستوران از مکان‌های گردشگری است که بیشتر كسانی كه به‌عنوان گردشگر به نقاط مختلف سفر می‌كنند، نسبت به آن نگرشی خاص دارند. خانواده‌ها یا گروه‌های مختلف در هنگام سفر برای داشتن لحظاتی خوش به‌دنبال منحصربه‌فردترین غذاها و متفاوت‌ترین رستوران‌ها هستند.

در علم گردشگری، فضای یک رستوران بیش از هر چیز دیگر می‌تواند باعث جذب مشتری‌های متفاوت شود و این روند باعث می‌شود تا گردشگران خاطره‌ای به‌یادماندنی در ذهن ثبت كنند. رستوران‌های متفاوتی در دنیا وجود دارد که به‌خاطر فضای عجیب و جالبشان بسیار محبوب شده‌اند و شهرت بین‌المللی یافته‌اند.
*
رستوران درختی
یكی از تفریح‌های دوران بچگی‌ خیلی از ما بالا رفتن از درخت‌ها بود. خیلی از ما بالای درخت‌ها اقامتگاه یا پناهگاه یا حتی‌ خانه‌ای كوچك می‌ساختیم و «درخت‌بازی» از خاطره‌های به یادماندنی‌مان بود. حالا به یاد آن دوران می‌توانید سری به این رستوران بزنید. این تری‌هاوس واقع در ال‌بوندرا، كاستاریكا در بالای یك درخت غول‌پیكر ساخته شده و باید با یك پله طنابی به آن برسید. در این رستوران و كافی‌شاپ با غذاهای گیاهی و میوه‌های تازه از شما پذیرایی خواهد شد.
*
رستوران یخ
این رستوران دركل آدم را سرد می‌‌كند.‌ رستوران یخ كه در كنار هتلی به همین نام در‌ فنلاند قرار دارد، تقریبا هر سال یا از اول ساخته می‌شود یا اینكه آن را بازسازی و تعمیر می‌کنند، زیرا با هر بار آب شدن یخ‌ها در بهار و تابستان، آسیب زیادی به آن وارد می‌شود. این رستوران در داخل یخ درست شده است و دمای داخل آن بین 5 تا 10درجه زیر صفر است، اما غذاهایی كه در آن طبخ می‌شود، گرم است و شما را گرم می‌‌كند. معروف‌ترین غذای این رستوران خوراك ماهی‌های قطبی است.
*
رستوران پرنده
رستوران اسكای برای شما فرصت صرف غذا با حس پرواز را فراهم می‌كند. این رستوران كه در ‌ صوفیه،‌ بلغارستان قرار دارد، در واقع از یك میز و 12 تا 16صندلی تشكیل شده است، همه وسایل پذیرایی از شما و مهمانانتان روی میز چیده می‌شود و بعد شما و میز و صندلی‌ها به آسمان می‌روید! در واقع یك جرثقیل شما و میزتان را بلند می‌كند و در نتیجه شما می‌توانید در فاصله 50متری از زمین شامتان را نوش‌جان كنید. حالا این ایده در بسیاری از نقاط جهان به كار گرفته شده است.
*
رستوران غاری
یکی از رستوران‌های بسیار جالب دنیا را می‌توانید در جنوب مومباسا ببینید.
این رستوران در یک غار به قدمت یک میلیون سال قرار دارد؛ جایی که حتی تعدادی از نقاشی‌های باستانی و مربوط به انسان‌های اولیه را نیز می‌توانید در آن ببینید. راه رسیدن به این غار که در ارتفاع نسبتا بالایی از یک کوه قرار دارد، در گذشته بسیار سخت بوده که البته این روزها به‌خاطر وجود این رستوران آسان‌تر شده است.
*
رستوران كلینیك
اگر عاشق فضای بیمارستان هستید، یا پزشك و پرستار بودن را دوست دارید، پیشنهاد می‌کنیم حتما به این رستوران سر بزنید. این رستوران كه در سنگاپور قرار دارد، در واقع بیمارستانی است كه در آن غذا سرو می‌شود! در این بیمارستان همه‌چیز به رنگ سفید است و غذا ازسوی پرستارها سرو می‌شود و سس غذا كه در داخل آمپول است، از سوی پزشك مربوطه(سرآشپز رستوران)، به غذا اضافه می‌شود. سرو بعضی از غذاها در این رستوران شما را به یاد عمل های جراحی‌مهم می‌اندازد.
*
رستوران آبشاری
«Villa Escudero»
رستورانی بسیار ساده ولی جذاب در فیلیپین است که روزانه به مشتریان زیادی خدمات می‌دهد. این رستوران به‌صورت بین‌المللی به رستوران آبشاری، معروف شده است؛ چراکه میزهای غذاخوری آن دقیقا در پای یک کوه قرار دارد. این رستوران به‌گونه‌ای ساخته شده است که آبشار به زیر پای مشتریان می‌ریزد و مشتریان معمولا در حالی که خیس شده‌اند، رستوران را ترک می‌کنند. فضای این رستوران حس خوب و زلال آب را به گردشگر القا می کند.
*
اتورستوران
رستوران «P.S. Bu Bu»، بسیاری از عاشقان خودرو را برای صرف غذا به سوی خود جذب می کند. این رستوران غذا را داخل خودرو‌ سرو می‌کند.یکی از رستوران‌های بسیار جالب دنیا از این نوع را می‌توان در تایوان پیدا کرد. از همان سال‌های نخستین تاسیس، خودروهای نوستالژیک و محبوبی را داخل این رستوران قرار داده‌اند. هر خودرویی که وارد رستوران می‌شود، ابتدا تمام ‌صندلی‌ها و موتور آن خارج شده و سپس میزهای غذاخوری با توجه به اندازه خودرو داخل آن قرار می‌گیرد.
*
رستورانی در دل آتشفشان
رستوران كاله اولهو در نزدیك‌ترین فاصله به قله آتش‌فشانی كاله در ولكانوكاله،‌هاوایی درست شده است. اگرچه این آتش‌فشان غیرفعال است، اما گاهی سنگ‌ و گدازه‌ای از داخل این كوه به بیرون پرتاب می‌شود. یك‌بار سنگ كوچكی از همین گدازه‌ها به سر یكی از مراجعان برخورد و او را مجروح كرد، بنابراین رفتن به این رستوران را خیلی توصیه نمی‌كنیم، گرچه برای افراد ماجراجو فضایی فوق‌العاده است!
*
رستوران معدن
یکی از ایده‌های بسیار نابی که می‌توانیم از آن نام ببریم، سرو غذا در معدنی در زیر زمین است. «رستوران معدن» یکی از زیباترین و البته متفاوت‌ترین رستوران‌های دنیاست که در فنلاند قرار دارد. این معدن 115سال قدمت دارد و نزدیک به 500متر پایین‌تر از سطح زمین قرار گرفته است. البته این معدن کاملا پاک‌سازی شده است؛ چراکه قبلا از آن سنگ آهک استخراج می‌کردند.
*
رستورانی در زیر دریا
این رستوران از آن رستوران‌هایی است كه در داخل آن احساس آرامش و راحتی بی‌نظیری خواهید كرد؛ البته اگر از دریا و غواصی می‌ترسید، هرگز
به آنجا پا نگذارید. این رستوران كه ایتاها آندرس نام دارد، در مالدیو واقع است و در عمق هشت متری زیر آب درست شده است. در زمان غذا خوردن كلی ماهی و موجودات دریایی دیگر در نزدیك‌ترین فاصله با شما شنا خواهند كرد. كل این رستوران با شیشه ساخته شده و جالب اینكه در آن هیچ غذای دریایی سرو نمی‌شود!
*
رستوران لانه پرنده
یك نوع دیگر از غذا خوردن در هوا را می‌توانید در تایلند تجربه كنید. در رستوران دینیگ‌پود شما و مهمانانتان سوار یك اتاقك ننومانند می‌شوید. بعد شما را بالا می‌كشند و در حال معلق بودن غذای‌تان را نوش‌جان خواهید كرد. هر وقت هم كه بخواهید سفارش جدید بدهید، شما را بالا یا پایین خواهند كرد تا خدمتكار بتواند به شما سرویس بدهد. نکته جالب هنگام غذا خوردن در این رستوران، لذت بردن از منظره جنگلی اطراف و تماشای حیوانات و پرنده‌هایی است كه در اطراف شما می‌گردند.
*
کوچک‌ترین رستوران دنیا
شاید تصور كنید كه این ایده زیاد جالب نیست، اما جذابیت این رستوران به این است كه تنها دو مشتری دارد؛ یعنی «تنها برای دو نفر» طراحی شده است. این رستوران تنها شام ارائه می‌دهد و هر شب تنها دو مهمان دارد؛ چراکه فقط یک میز به همراه دو صندلی در آنجا وجود دارد. خدمات این رستوران برای هر نفر نزدیک به 400دلار هزینه دارد، ولی شما می‌توانید امکانات ویژه‌ای مانند آتش‌بازی اختصاصی نیز از کارکنان آن بخواهید.
*
خانه پو
این رستوران بدون شک محبوب فرزند شما خواهد بود، البته اگر خودتان هم به شخصیت «پو» علاقه دارید، حتما از آن لذت خواهید برد. این رستوران كه درشهر آستین کشور آمریکا واقع است، به شكل خانه «پو»، عروسك محبوب كارتونی، ساخته شده است و در آن تمام گارسون‌ها، لباس‌ها و ماسك‌های «پو» و دوستانش را برتن ‌دارند. تمام وسایل این رستوران هم به شكل اسباب‌بازی و وسایل موجود در مجموعه كارتون‌های این كاراكتر محبوب طراحی شده است.
نوع مطلب : گردشگری، 
برچسب ها :
لینک های مرتبط :
دوشنبه 27 شهریور 1396 09:54 ق.ظ
Hi friends, its enormous paragraph on the topic of
tutoringand entirely defined, keep it up all the time.
پنجشنبه 19 دی 1392 04:45 ب.ظ
سلام استاد منیری پور هستم بعد از مدت ها به اینترنت سر زدم چه خبر
علیرضا فیضیسلام.خوبی؟مرسی که به وبلاگ سر میزنی.به دوستانت هم بگو بیا استفاده کنن
 
لبخندناراحتچشمک
نیشخندبغلسوال
قلبخجالتزبان
ماچتعجبعصبانی
عینکشیطانگریه
خندهقهقههخداحافظ
سبزقهرهورا
دستگلتفکر


آمار وبلاگ
  • کل بازدید :
  • بازدید امروز :
  • بازدید دیروز :
  • بازدید این ماه :
  • بازدید ماه قبل :
  • تعداد نویسندگان :
  • تعداد کل پست ها :
  • آخرین بازدید :
  • آخرین بروز رسانی :