تبلیغات
ارتباط آبی - پروژه های یک فرانت آفیس
 
ارتباط آبی
نوشتارهایی به رنگ آبی ...
درباره وبلاگ


به نام خالق آسمان آبی ...
وبلاگ ارتباط آبی در نظر دارد آنچه را که می تواند نسبت به ایجاد نقش و جایگاه انسانها در هر شرایط زندگی و شغلی که با هر فرهنگ و رنگ باشد ارتباط برقرار کند.

مدیر وبلاگ : علیرضا فیضی
نظرسنجی
نظر شما در مورد این وبلاگ چیست؟
یکشنبه 26 آبان 1392 :: نویسنده : علیرضا فیضی

شغل و حرفه ی پذیرشگری فراتر از یك لبخند، خوش آمدگویی و ظاهر آراسته است.

پذیرشگر هر چقدر هم برخورد دوستانه و صمیمی با مشتری داشته باشد این نمی تواند عامل كم توجهی در وظیفه ی او باشد.


برای مثال:اگر برای یك مهمان هتل یك پیام تلفنی برسد و پذیرش كنندگان فراموش كنند آن پیام را به مهمان اطلاع دهند او بسیار ناراحت می شود و یا اگر مهمان هتل یك تاجر باشد و به دلیل این كم توجهی پولی را از دست داده باشد او ممكن است از هتل ادعای خسارت كند. (مقدار و سطح مهارتهای پذیرشگر ممكن است بسیار متغیر باشد و در یك تأسیسات عظیم خوش گذرانی میزان مهارتهای پذیرش گری بسیار كمتر است تا در یك هتل كوچك چرا  كه میزان فراوان مهمانانی كه می آیند و می روند اغلب زمان پذیرشگر را به خود جلب می كنند) و در این مورد بسیاری از مسئولیتها توسط اشخاص دیگر انجام می شود مانند: صندوقدارها و مأمور رزرواسیون

«اخذ رزواسیون»

(پذیرشگر كار دریافت تقاضاهای اتاق ها را توسط تلفن، تلكس، فكس و یا فردی در میز نگهبانی را بر عهده دارد. انجام رزواسیون به طور صحیح امری حیاتی است و اگر تاریخی اشتباه درج گردد یا شماره ی كارتهای اعتباری اشتباه باشد یا شركت مسئولیت دار غلط باشد ابهام رخ می دهد و موجب ضرر مالی و ضایع شدن نام خوب هتل می شود) و اگر هنگام دریافت رزواسیون اطلاعات صحیح اخذ شود و بدرستی ثبت گردند می توان از آنها جهت ارتقاء كسب و كار بهره برد.

«تلفن»

(پاسخگویی به تلفن احتمالاً مهترین وظیفه ی یك پذیرشگر می باشد و یك تماس تلفنی معمولاً حاوی اطلاعات بسیار مهمی است كه پذیرشگر می باید آنها را به دقت ثبت نماید.)

اگر تجهیزات هتل، دارای تلفن اعتباری نباشد، تماس مهمان می باید از طریق تلفنخانه هتل انجام شود. آنچه كه مهمان می خواهد، مرتبط شدن سریع با فرد مورد نظر است و اگر هتل به یك سیستم كنتور تلفن مجهز است تغییرات می باید به سرعت وارد صورتحساب وی بشود.

«رفع و رجوع پولی»

(قبض های مهمانان اغلب توسط پذیرشگر نوشته می شود كه این قبوض می باید هم صحیح و هم شكیل باشد. مشتریان محدودی تمایل به چك نمودن صورت حساب هایشان دارند و اگر اطلاعات بدخط و اشتباه باشد عایدی فراوانی ممكن است هدر برود) و اگر كه اقلام اشتباه درج گردند و یا تغییرات را بعداً اعمال كنند. (بعد از اینكه صورتحساب پرداخته شده باشد) برای مثال: اگر در هر پنج صورتحساب یكی از آنان مبلغ روزنامه و یا صبحانه را از قلم بیاندازند، آخر سال پول هدر رفته ممكن است سر به فلك بزند.

(یكی از وظایف پرسنل پذیرش این است است كه در آخر شیفت یا روز كاری، پولهای اخذ شده را تراز كند و همین طور پولهای اخذ شده در كل روز را می شمارد) كه می تواند چك استرلینگ یا چك و یا ارز خارجی باشد و این میزان را علیه قبوض چك می كند و در صورتی كه این مقادیر با هم همخوانی نداشته باشد زمان زیادی برای یافتن علت صرف خواهد شد.

(یك پذیرشگر خوب كسی است كه به هنگامی كه مشتریان خسته و عصبی از راه می رسند با سخنانش به آنها آرامش ببخشد. و چه اول صبح باشد و چه آخر شب و چه روز خوبی را گذرانده باشد و یا خیر مهمان مستحق یك خوشامدگویی گرم و صمیمانه و همین طور خدمات عالی است و یك مشتری راضی كسی است كه دوباره برمی گردد.)

«پیش بینی ها»

(یكی دیگر از وظایف پذیرشگر آماده سازی آماری تعداد مهمانان آینده برای یك دوره معین است كه آن را پیش بینی می كند و دپارتمان پرسنلی آنها عهده دار گرفتن سفارشات، مناسب ها و فعالیتهایی همچون به ثبت رساندن اوراق بر اساس این پیش بینی ها را دارند و اگر تغییراتی در شرایط ایجاد شود و یا اینكه با واقعیت همخوانی نداشته باشد آنگاه تمام دپارتمان ها می بایست مطلع شوند)

كم یا زیاد بودن پرسنل و تمهیدات زیاد یا كم و یا كاهش ناگهانی مقدار مهمانان بنا به محاسبات اشتباه می تواند هزینه مضائفی را تحمیل نماید و منجر به كاهش استاندارد در خدمات گردد.

«تایپ»

(یكی دیگر از وظایف پذیرشگر تایپ كردن است (لیست ورودیها و خروجیها، فاكتورها، سفارشات، گزارشات پیش بینی ها، منوها و مواد تبلیغاتی) چند نمونه از اوراقی هستند كه می باید توسط پذیرشگر تایپ شوند). برای شركت های مواد غذایی و غیره كه نامه از هتل دریافت نمایند خوب است كه باید مواردی را رعایت كنند كه شامل: 1) ارتباطات حرفه ای به نظر برسد 2) گرامر، املا و علامت گذاری ها صحیح باشند. هر چند، مدت زمان صر شده روی این موارد می باید توجیه اقتصادی داشته باشد. (بنابراین پذیرشگر می باید مهارت برای تایپ كردن را بلد باشد و تسلط بر زبان انگلیسی و شكیل سازی اوراق و همین طور استفاده از كامپیوترهای واژه پرداز می توانند این كار را به خوبی یاری بنماید.)

«بایگانی»

(گاهی بسیاری از اوراق مورد نیاز تكراری خواهند بود. برای مثال: یك نامه درباره بخشی از مكاتبات مهمانان ورودی برای پذیرش می باشد و معمولاً تعدادی از آدم ها مستلزم دسترسی مكرر به اوراق می باشد و یك سیستم بایگانی خوب با عناوین كه به خوبی قابل فهم باشند می تواند به این امر كمك كند.

«رویارویی با مشتریان»

(پذیرشگرها برای فروش خدمات در هتل جهت برآورده سازی نیازمندیهای مشتریان در وضعیت عالی قرار دارند. اگر طرز خوشامدگویی پذیرشگر با خدمات عالی آن همراه شود باعث می شود مابقی اقامت مهما آراسته تر به نظر بیاید. یكی از مهمترین مهارتهای لازمه برای یك پذیرشگر آرامش بخشی به مشتریان و دادن احساس ارزشمندی به آنان است.)

اگر پذیرشگر همه كارهایش را به تعویق بیانداز و سعی كند به مهمان احساس ارزشمند بودن بدهد، مشتری نه فقط خوشوقت خواهد بود بلكه آن محل (هتل) را به سایرین نیز توصیه خواهد كرد و با انجام این امر پذیرشگر در واقع آن سازما (هتلق) را به فروش می رساند.

یكی دیگر از مهارت های پذیرشگر توانایی آرام بودن در مواقع تحت فشار بودن است (زمانهایی كه انگار همه چیز همزمان اتفاق می افتد)

«بینش 6»

فروشندگی به معنای برآورده ساختن نیازهای مشتری است كه باعث كسب درآمد می شود و تقریباً هر كاری كه از جانب سازمان برای مشتری انجام شود حتی اگر خود سازمان هم نفهمد در حال فروخته شدن است. و آنچه كه شما در حال فروش آن هستید شامل: محصولات، خدمات و حتی آبروی سازما شما است. مثلاً پذیرشگری كه مهارت داشته باشد امكانات هتل راترفیع بدهد برای مهمان به طوری كه با مهمان قراردادی را ببندد در حال فروش است و به همین منوال پذیرشگری كه با لبخند خود به مهمان خوشامدگویی می كند هم در حال فروش است چون باعث ایجاد یك برخورد خوب شده است.

نوع مطلب : هتلداری، 
برچسب ها :
لینک های مرتبط :
شنبه 25 شهریور 1396 03:54 ب.ظ
Because the admin of this site is working, no uncertainty very shortly it will
be famous, due to its quality contents.
دوشنبه 13 شهریور 1396 05:03 ب.ظ
I savor, result in I found exactly what I used to be having a look for.
You have ended my four day lengthy hunt! God Bless you man. Have a nice day.
Bye
سه شنبه 28 آبان 1392 03:24 ب.ظ
سلام استاد من نوید رضا منیری پور هستم با من شما ما کلاس دارید اگر یاد تون بیاد خلاصه به وب من همdr-navid.blogsky.comبزنید استاد اگر اجازه می دید از مطالب شما در وب خودم استفاده کنم

موفق باشید
علیرضا فیضیسلام.خوبی؟ مشکلی نداره میتونی از همه مطالب وبلاگ استفاده کنی. وبلاگ قشنگی هم داری. من لینک وبلاگ شمارو در لینکدونی قرار میدم. شما هم وبلاگ منو اضافه کن. موفق باشی
 
لبخندناراحتچشمک
نیشخندبغلسوال
قلبخجالتزبان
ماچتعجبعصبانی
عینکشیطانگریه
خندهقهقههخداحافظ
سبزقهرهورا
دستگلتفکر


آمار وبلاگ
  • کل بازدید :
  • بازدید امروز :
  • بازدید دیروز :
  • بازدید این ماه :
  • بازدید ماه قبل :
  • تعداد نویسندگان :
  • تعداد کل پست ها :
  • آخرین بازدید :
  • آخرین بروز رسانی :